Znasz Crowbar?

No więc jest to jakiś niemiecki festiwal, najpewniej With Full Force. Siedzę sobie na backstage’u – wspólnej części dla dziennikarzy i artystów – gdzie za dnia robi się wywiady, a wieczorami, w doborowej kompanii, z siebie durnia.
Przy stoliku obok zasiadają dwaj panowie z Crowbar – Kirk i nie pamiętam, może Todd… – w towarzystwie jakiegoś ciemnowłosego chudziny, dziennikarza z Włoch lub Hiszpanii.
– Cześć, dziękuję wam za możliwość przeprowadzenia wywiadu – zagaja przejęty młodzieniec. – Na początek chciałbym się dowiedzieć…
– Znasz Saint Vitus? – wchodzi mu w słowo Kirk.
– Yyyyy… nie – odpowiada niepewnie dziennikarz.
– Pentagram? – poprawia ten drugi.
– Nie… – głos chłopakowi wyraźnie drży.
– Eyehategod? – to znów Kirk.
– Nie…
W tej chwili obaj brodacze wstają i bez słowa oddalają się od stolika, zostawiając oniemiałego dziennikarza z otwartą paszczą i wilgotnymi oczami. Po kilku krokach obaj się zatrzymują, wybuchają gromkim śmiechem i wracają.
– Żartowaliśmy, stary. Możemy pogadać, ale obiecaj, że nadrobisz zaległości…
– Tak, tak, oczywiście! – zgina się w pokłonach szczęśliwy młody człowiek. Jestem pewien, że to nie była tylko kurtuazja, że teraz umie w doom i okolice jak mało kto.

Jest nowy Crowbar. Nazywa się „The Serpent Only Lies” i brzmi tak, że już wiem na pewno, że dawno nie było takiego dobrego roku dla metalu, jak 2016.

4 thoughts on “Znasz Crowbar?

  1. Wybacz wulgaryzm, formę „per Ty” i generalnie patetyzm wypowiedzi, ale kurwa Jarek, jak ja się cieszę, że jesteś z Gazetą Magnetofonową, z blogiem, z „Kołysankami”, ze wszystkim, co zrobiłeś jako muzyk i jako dziennikarz. Dla kogoś, kto emigruje wewnętrznie w muzykę i w słowo, to więcej niż ważne.

    P.S. Dzięki za Crowbar! Przypomniałem sobie, jak stary już jestem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s