Metamuzyka 4 – Zappa odwiedza Darkthrone

Mówi się, że Frank Zappa był wizjonerem i wyprzedził swój czas. Dobra, dobra. Tego na pewno nie przewidział:

Płyta nosi tytuł „Melša – Frank Zappa meets Darkthrone” i jest kompilacją rarytasów formacji o nazwie Umbrtka, która pochodzi z Pilzna, w Czechach. Grupa dowodzona jest przez człowieka-orkiestrę Morbivoda, który palce macza również w takich projektach, jak Trollech, Quercus, War For War oraz Stíny Plamenů. Znaczy się, zdolny i zapracowany to człek. A jaki wszechstronny! Zanim kazał Frankowi przywdziać pulowerek z nuklearną eksplozją i odwiedzić Darkthrone na ich sali prób w dalekiej Norwegii, nagrywał płyty o pociągach. O taką na przykład:

Pociągi znajdziecie również w tym teledysku. Obok pana czerpiącego inspirację z młotka, kaszanki, kilku koszy na śmieci i pijanego typa z lalką. Nie wiem, o co chodzi, ale przeczuwam, że black metal nigdy wcześniej nie był równie zły…

Dlaczego Frank Zappa?
Po co twórcom „Transilvanian Hunger” waga lekarska?
Kto czai się w oknie?

Dobranoc państwu.

Reklamy

5 thoughts on “Metamuzyka 4 – Zappa odwiedza Darkthrone

  1. Na upartego to słyszę w tym utworze Zappę – od 2:40 do 3:10. Chociaż obstawiam, że bardziej czuć go na tej kompilacji, w jej koncepcie…
    Ale z samego Umbrtki to w tej chwili rozpieprza mnie ta przeróbka:

    (LuŠtěLa „Patnáctiny”; Code Red „Kanikuly”)

  2. Od rana o tym myślę. Darkthrone = The Mothers Of Prevention? A może Umbrtka nie lubi Darkthrone? A do której okładki Zappy to może nawiązywać? Do szkicu z wnętrza „Studio Tan” (chyba dodanego w pośmiertnym wydaniu)?
    Dobra, mam wizję. Jeśli za oknem widać Rajskie Drzewo, to w oknie czai się zazdrosny Kain, który planuje złożenie w ofierze Franka. Eee, nie, ten mit chyba inaczej szedł. To może to sam Bóg, który zamierza pozbyć się Darkthrone.

  3. WOW. Nie spodziewałem się zobaczyć tu Umbrtkę. Zespół to zaiste kontrowersyjny, ale muzykę tworzy bardzo fajną (o ile ktoś lubi takie dźwięku), choćby na Dělnický a bezdomovecký šedý metal.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s