Silny Fryderyk

Nominacje do Fryderyków ogłoszone. Nie będę się pastwił, bo nie dość, że to dziecinnie proste, to jeszcze zupełnie bezowocne. Napiszę tylko, że dopóki ZPAV nie wywróci całej tej zabawy do góry kołami, dopóki nie wprowadzi prawdziwych (w miejsce kosmetycznych) zmian regulaminowych i personalnych, dopóty nikt nie będzie tych nagród traktował serio. Nad czym ubolewam, bo powtarzam i powtarzał będę, że mocne, wiarygodne nagrody muzyczne bardzo są naszemu kulejącemu rynkowi potrzebne.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że w roku, w którym zadebiutowali m.in. Paris Tetris, The Black Tapes, Indigo Tree, Julia Marcell (w Polsce), Nathalie & The Loners (i Orchid), Tides From Nebula, California Stories Uncovered, Sensorry, Bad Light District, Hatifnats, Proghma-C, Drivealone i Beneficjenci Splendoru, w kategorii Nowa Twarz Polskiej Fonografii nominowano Borysa Szyca.

Teraz ja już nie wiem na czym stoję. Gdyby się chociaż jedna uczciwa osoba znalazła, która by mi powiedziała, kurwa, prawdę czy ktoś z nominujących tej płyty Szyca w ogóle słuchał… Jak nie słuchał to spoko, jak słuchał, no trudno… Owszem zaboli, ale jakoś to zniosę. Ale w ten sposób, nie wiedząc, kurwa, o co tutaj w ogóle chodzi, ja po prostu nie wyrobię!

Reklamy

13 thoughts on “Silny Fryderyk

 1. Po której kolejnej edycji Fryderyków ktoś napisał, nie wiem czy to nie byłeś Ty, że gdy Hey lub VooVoo wyda płytę ma pewną wygraną.
  W tym roku Hej wygra wszystko, po co się emocjonować 😉
  Ciekawe co zrobiły małe wytwórnie, może znów uznały że to nie ich zabawa i nie wystawiły kandydatur.
  A Szyca nie słyszałem.

 2. Zaskoczeniem jest nominacja Behemotha 😉
  A tak swoją drogą, to wczoraj przed Ulverem grało Tides from Nebula i przyznam, że całkiem ciekawe to to.

 3. Nie Fryderyk, a Ferdynand zwać się powinna ów nagroda! A ja ostatnio Proghma-C widziałem i kawał muzy – potencjał mają spory 🙂

 4. Widzisz, nie dość, że własne pisemko ogólnie o muzyce musisz stworzyć, to jeszcze własne prestiżowe nagrody rozdawać…
  A Szyc marzył o wydaniu płyty, więc niech ma nagrodę – na zachętę. „Za zajęcie pierwszego miejsca” – bo nie wiem, jaką dyscyplinę Szyc uprawia. Bardzo cię lubię, Rysiu, tfu!, Fryderyku…

 5. W dobie tak zwanego roku „szopenowskiego” bezsilna branża dała popis jak sławnej postaci hołd się oddaje. Cud, miód… Szyc i elegancja 😉

  Następny wpis Jarku proszę!

 6. cóż, zapomnieć o fryderykach i się nie przejmować. bądź też skoro Jarku jesteś osobą ze środowiska – wraz z nim zwołać się i stworzyć własną nagrodę, własny konkurs z rozmachem i zasięgiem ogólnokrajowym ?

  a może gdyby to był poważny plebiscyt to by się nie sprzedał ? dla artystów prestiż większy, ale dla organizatora prócz prestiżu finanse się liczą?

 7. na naszym skostniałym tynku muzycznym ciężko będzie coś zmienić.
  Dlaczego?
  Moze ciągle wyznaje się zasade: „LUBIĘ PIOSENKI, KTÓRE JUZ SŁYSZAŁEM”
  a może …sama już nie wiem

 8. Pamiętam taką historię sprzed paru lat kiedy do kategorii heavy metal nominowano bodaj po 5 płyt podczas gdy do innych po 10. Dlaczego? I tu padła rozbrajająca odpowiedź, że jurorzy nie znali tyle pozycji w tej kategorii :o)
  Ja nawet nie wymagam by znali, sam pomysł by to samo grono wybierało zwycięzców w tak wielu tak różnych kategoriach jest moim zdaniem dziwny… no ale jak w ogóle można w takiej sytuacji zaprzątać sobie głowę takim wyborem, skoro wiem, że goście wpisywali co tam który znał (optymista ze mnie – co tam któremu się w oczy rzuciło z tytułów) a nie jakieś wyselekcjonowane rodzynki.
  Dzisiaj powybierają w tym, co podsuną wytwórnie i co wypada uznać za wartościowe bo jest cenione „na salonach”.

 9. To gorzej niż kopanie leżącego. Szkoda, że inaczej nie da się o Fryderykach pisać, niestety.

  Bardzo ładny artykuł o jedynce Niwei. Ta płyta jest naprawdę zjawiskowa.

 10. To jest jazda niesamowita już od lat wielu, z temi nagrodami :-). Olać je, nie emocjonować się – innej rady póki co nie ma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s