Thriller zwany Eurowizją

Galeria bohaterów żywcem wyjęta z wczesnego Jeuneta, zwroty akcji jak u Finchera, poziom abstrakcji, którego Lynch mógłby pozazdrościć – i pomyśleć, że za tym arcydziełem stoi TVP! Niestety, nie chodzi o kolejny film, który mógłby być kandydatem na kandydata na Oscara, ani nawet o nowy serial pani Ilony Łepkowskiej (u Lisa mówiła, że stanowczo za dużo pracuje; niechże ktoś z telewizyjnych kadr zmusi ją do wykorzystania zaległego urlopu – błagam!). Mowa o eliminacjach do finału krajowych preselekcji konkursu Eurowizji. Wiem, kopanie leżącego jest łatwe i nieeleganckie, ale zbyt wiele wysiłku włożyłem w próbę zrozumienia, o co w tym wszystkim chodzi, żeby sprawę po prostu przemilczeć.

Najpierw krótkie streszczenie:
– Pierwszych czterech wykonawców (Dziewczyny, Anetę Figiel, Annę Cyzon, PIN) wybrała wyłoniona przez TVP szacowna komisja.
– Potem TVP (ale już nie wiadomo czyimi rękoma i uszyma) postanowiła wydać trzy tzw. dzikie karty, czyli zaprosić do preselekcji następujących artystów: Sunrise, Nefer i Sonic Lake.
– Następnie zespół PIN wycofał się z rywalizacji, rzekomo „w związku z koniecznością reorganizacji harmonogramu nagrań naszego najnowszego, trzeciego albumu, a co za tym idzie modyfikacją planów promocyjnych i koncertowych”.
– Złe wrażenie zostało zatarte, kiedy TVP wyciągnęła z kapelusza Iwonę Węgrowską, Leszczy oraz ZoSię.

Finał krajowych preselekcji w Walentynki, czyli za niecałe dwa tygodnie, ale jeśli myślicie, że wszystko już wiecie i że na pewno dzień przed imprezą nie pojawi się na scenie jakiś czarny koń ex machina, to pomyślcie jeszcze raz… Ale wcześniej rzućcie okiem na ten krótki fragment regulaminu:

7. Wybór wykonawców i utworów do Krajowych Eliminacji pozostawia się do uznania i decyzji wybranej przez TVP S.A. Komisji Konkursowej. TVP S.A. zaprosi do udziału w Krajowych Eliminacjach wykonawców i utwory w kolejności zajmowanych przez nich miejsc na liście rekomendacji ustalonej drogą głosowania w liczbie nie mniejszej niż cztery i nie większej niż dziesięć. (…)
9. TVP S.A. ma prawo zaproszenia do Krajowych Eliminacji, poza wykonawcami wybranymi przez Komisję Konkursową, dowolną ilość wykonawców według własnego uznania, także spośród utworów, które nie uzyskały uznania Komisji Konkursowej, a ich tożsamość zostanie podana do publicznej wiadomości najpóźniej 24 godziny przed koncertem finałowym Krajowych Eliminacji.

Tłumaczenie z prawniczego na nasze:

Wyślij SMS-a. I tak poślemy do Oslo, kogo będziemy chcieli. Wyślij SMS-a. I możecie nam skoczyć. Wyślij SMS-a.

Reklamy

9 thoughts on “Thriller zwany Eurowizją

 1. Przecie już wystąpić na Eurowizji to wstyd nad wstydami, a co dopiero ją wygrać. Widać ludzie wszystko zrobią, żeby ich pokazali w telewizorze…

 2. Ja nie rozumiem czemu nie wysłali nigdy discopolo, albo Gracjana, byłoby zabawnie. Wiele krajów robi sobie z tego konkursu jaja wysyłając nibymetalowców, transwestytów-kabareciarzy itp, a my na poważnie i na poważnie. Nawet Michał Wiśniewski był tam na poważnie, choć może był to taki wysublimowany tefałpenowski żart, że nikt go nie zrozumiał.

 3. powinni posłać lecha rocha ‚skorpiona’ pawlaka. chip-chop w eurowizji chyba słabo był do tej pory rozpoznany. do tego chłopaczyna nawija po polsku i francusku, jak kataryna. żelipapą!

 4. Kiedys to się chyba nazywało interwizja, nie? Taka fajna plansza była z pomnikiem Chopina i „swojskim” tłumaczeniem Intierwidienie 🙂
  Mimo wszystko trochę się dziwię, że krajowe „sławy” 😉 sceny pop tak sobie odpuszczają ten konkurs.

 5. @Yanush
  Interwizja to nie było to samo. Tak zwana Europa Zachodnia miała Eurowizję, a my, kraje socjalistyczne, Interwizję.

  • Sprawdziłem – Masz rację. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu, jakoś zawsze byłem przekonany że to kontynuacja tamtego gówna :o)

  • Sprawdziłem – masz rację. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu, jakoś zawsze byłem przekonany, że to kontynuacja tamtego gówna obleczona w nowy papierek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s