Bilety za plemniki

Dawcy nasienia w Irlandii są coraz mniej hojni. Ktoś ponoć wyliczył, że w ciągu ostatnich czterech lat ich wydajność spadła o 40%. Jeden z tamtejszych banków spermy postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce – a raczej oddać je w sprawne ręce melomanów. Każdemu, kto weźmie udział w akcji Sperm For Tickets, obiecano darmową wejściówkę na dowolnie wybrany letni festiwal. Jako że Irlandczycy są społeczeństwem otwartym, równe szanse mają wszystkie europejskie plemniki. W regulaminie nie wspomina się też o tym, by ejakulat wielbiciela późnego Debussy’ego miał wartość większą od materiału genetycznego fana Snoop Dogga czy na ten przykład Gorgoroth. Niedawno na stronie Spermforticekts pojawiła się za to informacja, że akcja została czasowo wstrzymana z powodu zbyt wielkiego zainteresowania. Skoro pomysł trafił na podatny grunt, łatwo wyobrazić sobie plastikowe pojemniczki czekające na głodnych kultury dawców przed każdym muzeum, kinem galerią… Kto wie, może i za przejazd tramwajem będzie można zapłacić w ten sposób?

Niestety, organizatorzy koncertu Boba Dylana w Stodole nie przewidzieli alternatywnych form płatności, więc musiałem wyskoczyć z gotówki. I to niemałej, bo małżonka też chce, co mnie zresztą wielce raduje. Za Boba targował się nie będę, tym bardziej, że mój największy koncertowy wyrzut sumienia to przegapienie jego wizyty w Krakowie. Byłem wtedy w mieście, mogłem pójść, ale jakieś zaćmienie mnie dopadło… Z drugiej strony, wtedy jeszcze tak zagorzałym jak dzisiaj fanem nie byłem, więc pewnie bym marudził, że dziad coś mamrocze pod nosem i że powinien się uczyć od Iron Maiden jak grać koncerty 🙂 Dobrze, że Opatrzność ustrzegła i oby tym razem się udało.

Reklamy

6 thoughts on “Bilety za plemniki

  1. heh, niezły pomysł, w Polsce to by chyba było aż za dużo dawców. Wyobraźmy sobie taką sytuację: dwóch gostków idzie na koncert. Nie mają kasy ? Zapłacą w naturze 😀
    Tylko jak dziewczyny miałyby płacić ? 😉

  2. w ramach nadrabiani zaleglosci pojechalem dla boba, acz nie tylko, do roskilde 2 lata temu – teraz wizyta w ojczyznie mnie minie. no damn!

  3. E, Jarek! Co jest? Poniedział przeleciał a nowego wpisu nie ma? Tu są uzależnieni, miej świadomość misji, jakiej się podjąłeś..:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s